Outwell Tent | Cloud 4 | 4 person(s) | Green
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Flysheet | Outtex 3000 Select polyester |
| Gross depth (mm) | 210.00 mm |
| Gross height (mm) | 210.00 mm |
| Gross weight | 6.90 kg |
| Gross width (mm) | 630.00 mm |
| Groundsheet | Double-coated waterproof polyethylene |
| Inner tent | Breathable polyester |
| Magamiskohtade arv | 4 isik(ud) |
| Net weight | 6.30 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Pakendi suurus | 610 x 200 mm |
| Paper/Pasteboard | 550 g |
| Plastic (No PET) | 50 g |
| Producer | Outwell |
| Producer product family | Tent |
| Producer product name | Cloud 4 |
| Ruumide arv | 2 |
| Tare weight (kg) | 0.60 kg |
| Toote värv | Green |
| Tüüp | Dome |
| Volume (m3) | 0.03 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |
Sildid: outwell tent cloud 4 4 persons green, 111480, outwell, telgid










